Konferencja r@bbIT_2015 – o branży IT na Wydziale Informatyki ZUT

15 kwietnia na Wydziale Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, odbędzie się druga edycja konferencji r@bbIT_2015 – wydarzenie, które ma na celu promowanie i rozwój współpracy środowiska biznesu oraz szkolnictwa akademickiego w obrębie sektora IT w regionie.

W ramach konferencji, w siedzibie wydziału, mieszczącym się przy ulicy Żołnierskiej 52, odbędą się prezentacje firm, spotkania z doradcami zawodowymi, targi pracy IT, a także pokazy technologii firm IT oraz potencjału badawczego i laboratoriów Wydziału Informatyki ZUT.

Dla firm z branży IT udział w tym wydarzeniu jest okazją do poznania i nawiązania relacji z przyszłym pracownikiem oraz prezentacji działalności firmy, natomiast dla studentów wydarzenie jest nie tylko okazją do kontaktu z branżą, ale również szansą sprawdzenia własnych kompetencji zawodowych.

W ubiegłym roku, w pierwszej edycji tego wydarzenia uczestniczyło ponad 3 tysiące osób, z których największą grupę stanowili studenci oraz absolwenci kierunków związanych z IT i uczniowie klas maturalnych liceów i techników o profilu informatycznym.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie PING – odbywający się po raz trzeci ogólnopolski konkurs wiedzy informatycznej, adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Więcej informacji oraz szczegółowy program r@bbIT_2015 można znaleźć na stronie http://rabbit.zut.edu.pl.