Konkurs na koncepcję przebudowy Teatru Letniego

Miasto wraz ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich ogłosiło konkurs na koncepcję przebudowy szczecińskiego Teatru Letniego im. Heleny Majdaniec. Remont prawdopodobnie rozpocznie się za 2 lata.

W amfiteatrze ma pojawić się zadaszenie nad całą widownią, nowa scena, numerowane krzesełka, miejsca dla osób niepełnosprawnych, czyli takie udogodnienia, które sprawią, że Teatr Letni stanie się atrakcyjny dla publiczności i nie będzie świecił pustkami.

Po przebudowie Teatr Letni ma być przystosowany do organizowania dużych jak i bardziej kameralnych imprez.

Pula nagród w konkursie wynosi 70 tysięcy złotych.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

6 comments on “Konkurs na koncepcję przebudowy Teatru Letniego

  1. Amfiteatr stracił na atrakcyjności przez wybudowanie Azoty Areny. Wszystkie wydarzenia muzyczne odbywają się teraz tam – bez ryzyka chłodu, deszczu itp. Dlatego remont Teatru Letniego jest teraz konieczny, żeby ktoś się nim zainteresował.

  2. Nie wiem czy zwrociliście uwagę, ale nasz amfiteatr jest bardzo fotogeniczny. W telewizji prezentuje się bardzo ładnie, w niczym nie ustępując Operze Leśnej czy amfiteatrowi w Opolu. Warto wykorzystać niesamowity potencjał tego miejsca – nie tylko raz do roku z kabaretem w “dwójce”.

  3. To znaczy że obecne zadaszenie które budowali w dwóch etapach, pójdzie do zburzenia i zrobią nowe? Przecież to jawna niegospodarność! Dlaczego nie skończą tego co zaczęli, tylko mają to rozgrzebywać od nowa i wydawać kolejne pieniądze?

  4. Pamiętam, kiedyś odbywało się dużo koncertów w Amfiteatrze. Miejsce jest bardzo fajne, ale rzeczywiście wymaga modernizacji. Przydałby się dach nad całą widownią i wygodniejsze ławki.

  5. Byłem na kilku koncertach w amfiteatrze i w sumie poza brakiem dachu i niewygodnymi ławkami nie ma na co narzekać. Można byłoby trochę przeorganizować przejście obok Platana, bo jest ono trochę irytujące podczas zamkniętych imprez, a poza tym nie mam większych zastrzeżeń

  6. Mam nadzieję że nikomu nie wpadło do głowy, żeby zburzyć łuk i postawic coś innego? Przecież to jeden z symboli Szczecina. Zadaszyć i wymienić siedzenia i powinno być fajnie. Jakaś spektakularna modernizacja nie jest tam potrzebna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *