Konsultacje w sprawie obwodnicy

We wtorek, 29 września, w Urzędzie Miasta odbędzie się spotkanie konsultacyjne dotyczące budowy szóstego etapu Obwodnicy Śródmiejskiej.

Obecnie trasa kończy się na skrzyżowaniu z ulicą Arkońską. W szóstym etapie jej dalszy ciąg ma przebiegać wzdłuż torów kolejowych, przecinać al. Wojska Polskiego, gdzie ma powstać węzeł drogowy i biec dalej w kierunku ul. Mickiewicza. Docelowo Obwodnica Śródmiejska ma dotrzeć do skrzyżowania ulicy Zapadłej i Kolumba.

Celem spotkania jest zebranie propozycji, opinii i uwag od mieszkańców dla zadania pn. Budowa zintegrowanego węzła komunikacyjnego Łękno wraz z infrastrukturą na przebiegu Trasy Średnicowej dla obsługi wewnątrz aglomeracji ruchu pasażerskiego w Szczecinie” (tytuł projektu: “Obwodnica Śródmieścia Szczecina – etap VI – budowa ulicy od Niemierzyńskiej do ulicy Wojska Polskiego z budową węzła „Łękno” wraz z niezbędnym odcinkiem do ul. Mickiewicza w Szczecinie”).

Spotkanie odbędzie się w godzinach 17.00-20.00 w sali sesyjnej Urzędu Miasta.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

4 comments on “Konsultacje w sprawie obwodnicy

  1. Czy to prawda, że tory kolejowe będą przesuwane, żeby można było wybudować węzeł Łękno? Widziałem kiedyś wizualizacje z tunelem drogowym i kolejowym pod skrzyżowaniem na Wojska Polskiego.

  2. Czy tej obwodnicy nie można puścić tunelem? Jak zrobią taką ruchliwą ulicę przecinającą Park Kasprowicza czy Pogodno, cała okolica straci na atrakcyjności. Tę drogę powinno się schować pod ziemią!

  3. Przecież konsultacje były już kilka lat temu. Kilka spotkań odnośnie wariantu skrzyżowania z Wojska Polskiego i nic z tego nie wynikło? To po co je organizowano?

  4. Kiedy mają budować tę obwodnicę? Przydałoby się lepsze połączenie z Pogodnem bo korki na Zaleskiego i Pawła VI to jakiś dramat. Na Traugutta też nie jest lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *