Kto odśnieży Szczecin?

Zima zbliża się coraz większymi krokami i żeby nie zaskoczyła szczecińskich drogowców, ZDiTM już się odpowiednio przygotowuje do tej pory roku. Podpisane zostały umowy z dwoma firmami, które będą odśnieżać szczecińskie drogi.

Odśnieżaniem i odladzaniem szczecińskich ulic zajmą się firmy Remondis i MPO. Pierwsza z nich będzie odpowiadała za lewobrzeżną część miasta, druga za Prawobrzeże. Firmy będą odpowiedzialne za utrzymanie przejezdności dróg, odśnieżanie chodników, dróg rowerowych, przystanków, schodów, podjazdów i kładek. W pierwszej kolejności odśnieżane będą drogi, po których jeżdżą autobusy i tramwaje.

Koszt utrzymania szczecińskich dróg w okresie zimowym to 6,4 mln złotych.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

3 comments on “Kto odśnieży Szczecin?

  1. Znając życie, zima znów zaskoczy wszystkich. Spadnie parę centymetrów śniegu i będzie paraliż na całe miasto, bo 3/4 kierowców zapomniało zmienić opony na zimówki. A ostatecznie zima potrwa tydzień.

  2. Dlaczego to aż tyle kosztuje? Nawet gdyby przeliczyć to na liczbę etatów i tony wysypanego piachu, to nie sądzę, żeby miało to kosztować ponad 6 milionów. Skąd miasto bierze takie ceny? Z kosmosu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *