Kultura Na Widoku – multimedialna biblioteka w Szczecinie

17 sierpnia, w samo południe, na Jasnych Błoniach odbędzie się otwarcie wystawy multimedialnej “Kultura Na Widoku” – multimedialnej biblioteki, którą będziemy gościć w przestrzeni miejskiej Szczecina do 3 września.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie znana polska aktorka Małgorzata Zajączkowska. Artystka aktywnie wspiera działania na rzecz promowania legalnych źródeł kultury w Polsce.

Kultura Na Widoku to projekt, dający dostęp do bogactwa zasobów legalnych źródeł kultury – książki, gry, muzyka i inne multimedia będą dostępne na specjalnych instalacjach w publicznej przestrzeni naszego miasta w dniach 17 sierpnia – 3 września.

Ponad 900 utworów w cyfrowej wersji można znaleźć na instalacjach Kultury Na Widoku, które od 27 maja podróżują po Polsce. Ta multimedialna biblioteka odwiedzi 48 miejsc i 14 festiwali, podczas których posiadacze smartfonów, tabletów i użytkownicy Internetu na terenie całego kraju będą mieli szansę poznać bogactwo legalnych źródeł w sieci oraz w prosty sposób pobrać interesujące ich utwory.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

4 comments on “Kultura Na Widoku – multimedialna biblioteka w Szczecinie

  1. Pomysł z wystawą bardzo interesujący. Niewielu ludzi wie, że można za darmo i zupełnie legalnie pobrać wiele rzeczy z internetu. I wcale nie trzeba wchodzić na żadne szemrane strony, które tylko zaśmiecają nam komputery wirusami.

  2. Fajny pomysł. Nawet nie wiedziałem że tyle różnych rzeczy można ściągnąć z netu za darmo i bez obawy że posądzą człowieka o piractwo. Ściągnąłem już parę ebooków, pewnie jeszcze kilka ciekawych się znajdzie 🙂

  3. Ta inicjatywa istnieje od dość dawna, tylko mało ludzi o niej wie. Dobrze, że odbywają się takie akcje, bo dzieki nim więcej ludzi o tym się dowie. Fajna forma walki z piractwem 🙂

  4. Byłem, widziałem ekspozycję na Jasnych Błoniach i cieszy się ona dużym zainteresowaniem wśród spacerowiczów. Oglądają, zczytują kody QR i pobierają różne rzeczy na smartfony. Myślę że to bardzo ciekawa i potrzebna inicjatywa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *