Loteria dla honorowych krwiodawców

“Piątek, piąteczek, piątunio” – pod takim hasłem odbywa się akcja zorganizowana przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie. Ma ona zachęcić do oddawania krwi.

Z powodu wakacji w centrach krwiodawstwa zaczyna brakować krwi. Najbardziej poszukiwane są dawcy z grupami krwi  ARh- ARh+ oraz 0 Rh+. W ramach akcji, osoby oddające krew w piątek, będą mogły wziąć udział w loterii, w której do wygrania będą m.in. torby i kosze piknikowe.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

4 comments on “Loteria dla honorowych krwiodawców

  1. Prawdę mówiąc piątek (i poniedziałek) jest najgorszym dniem na oddawanie krwi, bo wtedy przychodzą ci, którzy chcą dostać zwolnienie lekarskie i przedłużyć sobie weekend i robi się zamieszanie i kolejka. Dlatego wolę chodzić w środku tygodnia.

    • Potwierdzam. Nie warto iść w poniedziałek ani piątek oddawać krwi bo trzeba długo czekać, a większość klienteli to panowie pod pięćdziesiątkę, którzy polują na zwolnienie lekarskie. Dlatego najczęściej chodzę tam w środku tygodnia. Wtedy tłumów nie ma 🙂

  2. Ja oddaję krew niezależnie od promocji i loterii. Po prostu mam potrzebę pomagania i nie zależy mi na nagrodach. Warto oddawać krew – namawiam do tego wszystkich. Naprawdę nie ma się czego bać 🙂

  3. Mam pytanko odnośnie szpiku. Gdzie można zarejestrować się jako dawca? Czy można zrobić to również w centrum krwiodawstwa na Wojska Polskiego czy trzeba gdzieś specjalnie jechać?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *