Do Muzeum Narodowego w Szczecinie za złotówkę

Uczniowie i studenci do 26. roku życia będą mogli jeszcze taniej korzystać z oferty Muzeum Narodowego w Szczecinie. Bilet uprawniający do wstępu na wystawy będzie kosztował złotówkę.

Zniżkowy bilet będzie można zakupić za okazaniem legitymacji szkolnej, studenckiej i karty EURO26. Jest to element realizowanego od 1 lutego programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego “Kultura Dostępna”. Program wprowadzono w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu, Kielcach, Poznaniu i Szczecinie. Jego ideą jest likwidacja barier, które uniemożliwiały wielu ludziom korzystanie z oferty kulturalnej i zwiększyć dostępność państwowych instytucji dla wszystkich wykluczonych.

Dodatkowo z oferty Muzeum Narodowego można korzystać za darmo w każdą sobotę.