Nadchodzą zmiany w szczecińskiej komunikacji miejskiej

Już od weekendu rozpocznie się wielka fala zmian w funkcjonowaniu szczecińskiej komunikacji miejskiej. W sobotę, 29 sierpnia tramwaje wrócą na ulicę Gdańską, nową trasą pojedziemy aż na Osiedle Słoneczne. W pierwszych dniach września uruchomione zostaną także kursy na wyremontowanej ulicy Potulickiej.

W sobotę na swoje dawne trasy wracają tramwaje 2, 7 i 8. Siódemką dojedziemy do Basenu Górniczego, a dwójką i ósemką do nowej pętli przy ulicy Turkusowej. W związku z uruchomieniem Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju zmianie ulegnie również siatka połączeń autobusowych na Prawobrzeżu.

Na początku września na swoje stałe trasy wracają tramwaje linii 1 i 9, którymi dojedziemy do pętli przy ul. Potulickiej. Jedynie linia nr 4 pozostanie na swojej obecnej trasie. W związku z licznymi prośbami ze strony szczecińskich studentów, czwórka będzie kursować na odcinku Pomorzany – Krzekowo.

Więcej informacji na temat nowej organizacji szczecińskiej komunikacji miejskiej można znaleźć na stronie Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego.

2 comments on “Nadchodzą zmiany w szczecińskiej komunikacji miejskiej

1. Cieszę się, że 4 zostanie na trasie do Krzekowa. Mieszkam na Piastów i dojeżdżam do pracy na Żołnierską, więc połączenie jest idealne. Poza tym na tej trasie jeździ bardzo dużo studentów, więc widać że ta linia była tu potrzebna.

2. Czy wiadomo już kiedy otworzą Narutowicza i Potulicką? Testy zaliczone, wszystko prawie gotowe, mogliby już puścić tramwaje bo trochę ich jednak tutaj brakuje. Wiecie może czy to już w tym tygodniu, czy trzeba jeszcze czekać?