Nawałnica i opóźnione pociągi

Z powodu nawałnicy, która w nocy przeszła nad regionem, zablokowana jest trasa kolejowa Szczecin-Poznań. Cztery pociągi utknęły w polu.

Pociąg “Chrobry” z Warszawy do Szczecina opóźniony jest o ponad 8 godzin, “Światowid” z Krakowa – ponad 7 godzin, które do Szczecina jadą okrężną trasą przez Kostrzyn. Przyczyną są powalone drzewa pomiędzy Dobiegniewem i Bierzwnikiem. Na odcinku Dobiegniew – Bierzwnik wprowadzona została zastępcza komunikacja autobusowa. Pociągi na trasie Poznań-Szczecin skierowane zostały na zmienioną trasę przez Kostrzyn, niektóre zostały odwołane.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

4 comments on “Nawałnica i opóźnione pociągi

  1. Zaraz pewnie znów zacznie się narzekanie na PKP, ale tym razem to nie ich wina. Żal mi ludzi, którzy w środku nocy utknęli gdzieś w szczerym polu.
    A przy okazji… kiedy zakończy się remont dworca w Szczecinie?

  2. To była najdłuższa podróż z Wrocławia do Szczecina w moim życiu. W Poznaniu przerzucali nas między autokarem i pociągiem, autokar zabrał tylko 1/3 pasażerów, a reszta czekała 2 godziny, po czym wsadzili nas do pociągu i wieźli okrężną drogą. Dobrze, że jechaliśmy w sympatycznym towarzystwie, dzięki czemu łatwiej było znieść te męczarnie.

  3. A ja jechałem w przeciwnym kierunku. Podróż do Wrocławia zajęła mi tylko 20 godzin. Szybciej dojechałbym czymkolwiek innym do Paryża. No ale z naturą się nie wygra. Nawałnica ominęła Szczecin ale nie ominęła innych regionów.

  4. A ja mam pociąg z Wrocławia opóźniony na starcie o 30 minut. Mam nadzieję że jeszcze dzisiaj uda mi się dotrzeć do Szczecina, bo słyszałem że dalej są utrudnienia na trasie…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *