Nie depcz szczecińskich krokusów! Akcja na Facebooku

Krokusy są niewątpliwym symbolem wiosny w Szczecinie. Co roku w marcu Jasne Błonia pokrywają się fioletowo-żółtym dywanem. Niestety wskutek ludzkiej bezmyślności jest on często niszczony. Pojawił się więc pomysł, aby za pośrednictwem Facebooka uświadomić mieszkańców o tym, aby dbać o krokusy i nie deptać ich.

Zaczęło się od zdjęć opatrzonych wymownym hasłem “Krokus też człowiek, nie depcz go!”, udostępnianych na Facebooku. Później, we współpracy inicjatyw: Niezwykły Szczecin, Fotoartpro Fotografia i Szczecin nie jest wioską z tramwajami powstało wydarzenie “Dbam o szczecińską zieleń – nie depczę krokusów na Jasnych Błoniach”, do którego w ciągu jednego dnia dołączyło ponad 400 osób. Akcja ma na celu uświadamianie mieszkańców o tym, że o szczeciński symbol wiosny należy dbać, aby jak najdłużej cieszyć się jego widokiem.

Krokusy co roku budzą zachwyt wśród szczecinian, niestety wskutek ich nieodpowiedzialnego zachowania są niszczone – przez dorosłych fotoamatorów, przez niepilnowane przez rodziców dzieci, czy przez właścicieli psów.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *