Nowe inwestycje branży hotelarskiej w Szczecinie

W najbliższym czasie w Szczecinie może powstać nawet kilka hoteli – trzy, cztero, a nawet pięciogwiazdkowych. Budowa jednego z nich jest już na ukończeniu – otwarcie już za kilka miesięcy, właśnie rozpoczyna się budowa kolejnego, a w planach są kolejne.

Już w czerwcu ma zostać otwarty czterogwiazdkowy hotel w miejscu zakładów odzieżowych Dana przy al. Wyzwolenia. Do dyspozycji gości będzie tu 100 pokoi oraz apartament prezydencki. W sąsiedztwie jeziora Rusałka rusza budowa kolejnego hotelu – powstanie on na fundamentach dawnego młyna, w którym przed wojną mieściła się restauracja.

Obok dawnego domu towarowego Posejdon mają powstać dwa hotele – jeden z nich ma mieć trzy gwiazdki, drugi nawet pięć. Nieoficjalnie mówi się o tym, że będzie on należał do sieci Hilton.

W miejscu dawnego hotelu Arkona wciąż straszy dziura w ziemi. Właściciel terenu, firma Orbis wciąż jednak ma w planach budowę nowego obiektu.

Na terenie dawnej Baltony przy ul. Gdańskiej, poza kompleksem biurowców ma powstać trzy i pół gwiazdkowy hotel biznesowy. Jeszcze jeden hotel, równieżna prawym brzegu Odry, ale nieco bliżej centrum, planowany jest w miejscu dawnej Centrali Rybnej przy ul. Energetyków.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *