Nowe mini rondo na Pogodnie

Od minionego weekendu obowiązuje nowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Klonowica, Zawadzkiego i Janickiego.

Zamiast skrzyżowania z sygnalizacją świetlną pojawiło się tutaj mini rondo o średnicy 17 metrów z wyspą centralną o średnicy sześciu metrów. Rozwiązanie zostało wprowadzone z myślą o pasażerach komunikacji miejskiej. Dotychczas autobusy linii 53, 60, 75 i 80 notowały tutaj spore opóźnienia. Rondo ma usprawnić pokonanie skrzyżowania przy którym tworzyły się korki.

Poza nowym oznakowaniem poziomym, dokonano tutaj korekty krawężników i przesunięto przejście dla pieszych przy kościele na ul. Zawadzkiego.

4 comments on “Nowe mini rondo na Pogodnie

1. Szkoda, że nie zrobili od razu nowego asfaltu, bo to co się dzieje na tym skrzyżowaniu woła o pomstę do nieba. Wyboje, spękania, koleiny… Przecież można było to zrobić za jednym razem, a nie bawić się w osobne malowanie, poszerzanie itp. Zatoki autobusowe też są w fatalnym stanie.

2. Ciekawe do ilu wypadków dojdzie tam zanim kierowcy nauczą się jeździć po nowemu. Niby oznakowanie jest, ale wiadomo… ludzie jeżdżą na pamięć. Przydałoby się więcej tablic z informacją o zmianie organizacji ruchu w tamtym rejonie.

3. Wydaje mi się, że taka organizacja ruchu jest lepsza. Sygnalizacja nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Mam nadzieję, że kierowcy szybko przyzwyczają się do nowej organizacji ruchu, bo najgorsi są ci, którzy jeżdżą na pamięć.

4. Jak wygląda sytuacja? Nauczyli się już tamtędy jeździć? Wolę się nie zapuszczać w tamte rejony zanim ludzie przyzwyczają się do nowej organizacji ruchu. Szkoda mi auta na takie eksperymenty, a mam pecha do kierowców-gamoni…