Nowoczesne pociągi w Szczecinie

PKP Intercity unowocześnia swój tabor. Dzięki temu zmieni się komfort podróżowania pociągiem ze Szczecina do innych miast Polski.

Jeszcze w grudniu, gdy w życie wejdzie nowy rozkład jazdy, na torach pojawią się nowoczesne pociągi Flirt i Dart. Będą one wyposażone m.in. w fotele lotnicze, internet i przedział barowy.

Pieniądze na zakup nowego taboru pochodzą m.in. ze sprzedaży spółki PKP Energetyka. W planach kolei jest, aby do końca tego roku 70 procent pociągów, które przyjeżdżają do Szczecina, stanowiły zmodernizowane lub nowe składy.

[Głosów: 1   Average: 5/5]

4 comments on “Nowoczesne pociągi w Szczecinie

  1. Szkoda że nie Pendolino, ale i tak lepiej. Pendolino ma podobno jeździć do Kołobrzegu od nowego rozkładu – tak mówili w radiu. No i połączenie z Warszawą ma być jeszcze lepsze niż teraz.

  2. Nie ma się co jarać tym pendolino, bo już nie raz okazało się że jest zawodne. Fajnie że będzie można podróżować w lepszych warunkach. Do poprawy pozostaje jedynie szybkość i czas przejazdu. Chciałbym dojechać do Warszawy w czasie krótszym niż 5 godzin.

  3. Kiedy Pendolino będzie jeździło do Szczecina? Fajnie byłoby pojechać do Warszawy czy Krakowa szybkim i wygodnym pociągiem. Dlaczego do nas zawsze dają gorsze pociągi?

    • Mamy niestety słaby dojazd. Musieliby najpierw wyremontować trasę między Poznaniem a Szczecinem. Niby jest w planach, ale jak to będzie z realizacją…?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *