Nowy dom opieki w Szczecinie

W środę odbyło się uroczyste otwarcie Dziennego Domu Pomocy Społecznej Nr 4. Placówka powstała przy ulicy Krasińskiego 45/U2 w Szczecinie.

Placówka działa od poniedziałku do piątku w godzinach od 06:30 do 17:30. Może w nim przebywać 20 seniorów z chorobą Alzheimera. Do opieki nad nimi zostali zatrudnieni: terapeuta zajęciowy, rehabilitant, dwóch opiekunów i kierownik ośrodka. Dzienny DPS działa w ramach Domu Pomocy Społecznej Domu Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej. Obecnie korzysta z niego 11 seniorów.

Na początku przyszłego roku rozszerzona zostanie oferta dla rodzin opiekujących się osoba bliską chorą na otępienie. Możliwy będzie także transport z miejsca zamieszkania do Ośrodka pod opieką opiekuna.

(Zdjęcie: UM Szczecin)

[Głosów: 0   Average: 0/5]

2 comments on “Nowy dom opieki w Szczecinie

  1. A co z DPSem w dawnym szpitalu na Wyzwolenia? Ostatnio słyszałam że znów są jakieś problemy, kościół nie stosuje się do zapisów w umowie i jest kolejna wojna. Wszystko miało być gotowe dawno temu, a nadal cisza.

  2. Takie miejsca są bardzo potrzebne i dobrze że powstają. Szkoda tylko że ludzie nie zawsze chcą z nich korzystać. Seniorzy często wolą siedzieć w domu w samotności, zamiast wyjść do ludzi. A przecież to jest najlepsza terapia, żeby jak najdłużej żyć w zdrowiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *