Nowy węzeł przesiadkowy na Głębokim

W okolicach jeziora Głębokiego powstanie nowy węzeł przesiadkowy wraz ze zmodernizowanym skrzyżowaniem i dwupoziomowym parkingiem. Miasto ogłosiło przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej.

Zakres prac ma objąć:

Przebudowę układu drogowego wraz z chodnikami, ścieżkami rowerowymi, oświetleniem i odwodnieniem
Przebudowę pętli tramwajowo-autobusowej
Budowę dwupoziomowego parkingu typu „park & ride”
Budowę stacji roweru miejskiego oraz parkingu dla rowerów
Przebudowę istniejącego parkingu między ul. Kupczyka i al. Wojska Polskiego (z zachowaniem charakteru leśnego).

Zainteresowane firmy mają czas na złożenie ofert do 21 sierpnia. Na przygotowanie dokumentacji projektowej przyszły wykonawca będzie miał 15 miesięcy.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

6 comments on “Nowy węzeł przesiadkowy na Głębokim

  1. Nie wyobrażam sobie dużego parkingu, na dodatek wielopoziomowego na Głębokim. Czy oni chcą wykarczować kawał lasu albo zasypać jezioro, żeby to postawić? Z jednej strony parkingi P&R są potrzebne, ale czy na pewno w tym miejscu?

  2. Plażowicze się ucieszą. Zmniejszą się korki i problemy z parkowaniem. Teraz chwilami na tym skrzyżowaniu jest totalny armagedon. Zatory ze wszystkich stron i problemy z poruszaniem się między Szczecinem a Policami.

  3. Dobrze, że planują tam przebudowę. Nowe skrzyżowanie i parking na Głębokim to konieczność, bo już teraz jest tam ciasno. Mam tylko nadzieję, że tej inwestycji nie będzie robił Energopol.

  4. Dobrze że będzie remont. Mam tylko nadzieję, że nie będą się tak grzebać jak na Gdańskiej i Potulickiej, a nowa pętla nie będzie wyglądała jak ta na Basenie Górniczym, czyli jak przejście graniczne z lat 90tych. Oby tylko Energopol nie brał się za robotę 😉

  5. Mam nadzieję że prace nie będą odbywały się latem, gdy tamto miejsce przeżywa oblężenie, a na skrzyżowaniu tworzą się korki. To będzie komunikacyjny armaggedon na Głębokim.

  6. Zastanawiam się, gdzie oni chcą wcisnąć ten dwupoziomowy parking. Na Głębokim nie ma zbyt dużo miejsca. Czyżby szykowała się jakaś grubsza wycinka lasu? Tego byśmy chyba nie chcieli…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *