Od dziś obowiązuje nowy taryfikator mandatów

18 maja o północy wszedł w życie nowy taryfikator mandatów dla kierowców. Kary zostaną zaostrzone przede wszystkim dla tych, którzy przekroczą prędkość, zaparkują dla miejscu dla niepełnosprawnych lub będą prowadzić pod wpływem alkoholu. Policja zapowiada wzmożone patrole.

W ciągu pierwszych kilku godzin obowiązywania nowego taryfikatora ukarano pierwszych kierowców, m.in. za przekroczenie prędkości na ul. Gdańskiej w Szczecinie. Kierowca stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 50 km na godzinę będzie można stracić prawo jazdy na 3 miesiące. Wzrośnie także wysokość mandatu – nawet do 1500 zł.

Za parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych kara wyniesie 500 zł, a w przypadku posługiwania się cudzą kartą wzrośnie do 800 złotych.

Za jazdę po pijanemu grozi nie tylko utrata prawa jazdy, ale także mandat w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych. Recydywistom grożą jeszcze większe sankcje – 10 tysięcy złotych i utrata prawa jazdy nawet na 15 lat.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *