Opera do wynajęcia

Opera na Zamku opuści wkrótce swoją tymczasową siedzibę przy ul. Energetyków i powróci do wyremontowanych pomieszczeń w Zamku Książąt Pomorskich. Co się stanie z namiotem?

Opera próbowała sprzedać namiot, jednak nikt nie zgłosił się do przetargu. Dlatego pojawiła się idea, aby wynająć go na 3 lata z przeznaczeniem na cele artystyczne. Scena i widownia pozostaną na swoim miejscu.

Inauguracja sezonu w wyremontowanej Operze na Zamku odbędzie się 20 listopada.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

4 comments on “Opera do wynajęcia

  1. To paskudztwo będzie straszyło przez kolejne 3 lata? I kolejne 30? Właśnie widać jak u nas działa coś “tymczasowego”. Postawią niby na rok czy dwa, a przetrwa całe pokolenia…

  2. Ten namiot pasowałby gdzieś pod miastem, gdzie mógłby służyć jako miejsce do uprawiania sportu, np. fajnie byłoby tam zrobić korty tenisowe albo kryte lodowisko.

    • Namiot opery jest taki duży, że zmieściłaby się tam hala sportowa, na której można byłoby grać w siatkówkę czy koszykówkę. Może wykorzystać go właśnie w taki sposób?

  3. Czy to oznacza, że ten namiot będzie tam stał przez następne 3 lata? Przecież powinni go jak najszybciej stamtąd zabrać i porządnie zagospodarować teren. Prowizorki są niestety najbardziej trwałe 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *