Pociąg sposobem na ominięcie korków podczas remontu mostu długiego

W najbliższą sobotę, z powodu remontu torowiska na ul. Energetyków, na około 5 tygodni zostanie zamknięty Most Długi. Będzie to wiązało się z wieloma problemami komunikacyjnymi, trudnościami z dojazdem i korkami. Na czas zamknięcia znaleziono rozwiązanie – w pociągach spółki Przewozy Regionalne będzie można korzystać z biletów komunikacji miejskiej.

Od 21 lutego pociągi Regio zostaną włączone w system komunikacji miejskiej w Szczecinie – poruszając się pociągiem pomiędzy stacjami Szczecin Główny, Szczecin Dąbie, Szczecin Zdroje, Szczecin Podjuchy, Szczecin Port Centralny, Szczecin Zdunowo i Szczecin Załom będzie można korzystać zarówno z biletów jednorazowych jak i okresowych ZDiTM.

Podróż pociągiem z pewnością ułatwi przemieszczanie się między prawo- i lewobrzeżną częścią Szczecina. Podróż między stacją Szczecin Główny i Szczecin Dąbie nie przekroczy 15 minut, co przy podróży samochodem może trwać nawet ponad godzinę.

Zamknięcie przejazdu przez Most Długi spowodowany jest koniecznością wykonania przebudowy torowiska tramwajowego na przyczółkach mostu, czyli na skrzyżowaniu ul. Nabrzeże Wieleckie z ul. Wyszyńskiego oraz ulicy Energetyków z ul. Celną. Prace mają zostać zakończone maksymalnie do 31 marca.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *