Pociągi Interregio znikną z rozkładu jazdy

Od 1 września spółka Przewozy Regionalne likwiduje ogólnopolskie połączenia kolejowe. Z rozkładu jazdy znikną pociągi “Mewa”, “Portowiec” i “Bosman”.

Przewoźnik tłumaczy, że te połączenia przynosiły straty. Przewozy Regionalne nie otrzymywała do nich żadnych dotacji, kursowały one na zasadach komercyjnych i pomimo nienajgorszej frekwencji, trzeba było do nich dopłacać.

Łącznie zlikwidowanych zostanie w całej Polsce 10 połączeń Interregio i 2 połączenia REGIOekspres. Przewozy Regionalne nadal będą obsługiwać ponad 1600 pociągów dziennie, jednak będą one jeździć tylko na trasach regionalnych.

5 comments on “Pociągi Interregio znikną z rozkładu jazdy

1. Szkoda, bo często jeżdżę do Warszawy. Chociaż podróż jest dłuższa to jest zdecydowanie taniej niż TLK lub IC. Mam nadzieję, że szybko pojawi się coś w zamian, czym będzie można szybko i tanio dojechać ze Szczecina do Warszawy.

2. Dlaczego?! Przecież te pociągi zawsze miały komplet ludzi. Nie rozumiem czegoś takiego. Przecież jest wiele innych bardziej nieopłacalnych połączeń niż te dalekobieżne. To przeczy logice! Chociaż to tylko PKP… nie wymagajmy logiki

3. Słabo. Studiuję w Warszawie i często jeździłam Interregio, bo było po prostu taniej. TLK wcale nie jest tanie, a InterCity to już nie na moją kieszeń. A trzeba co 2 tygodnie tam jakoś dojechać.

4. Szkoda, bo dla studentów była to bardzo fajna opcja dojazdu do Warszawy. Ze Szczecina można było tam dojechać dosłownie za grosze – wliczając wszelkie zniżki i promocje. Mam nadzieję, że PKP wymyśli coś nowego

5. To bardzo zła wiadomość. W przypadku częstych wyjazdów do Poznania to była jedna z najtańszych opcji, zwłaszcza dla studentów, bo zniżki były bardzo atrakcyjne. Szkoda… 🙁