Pociągiem do Poznania w półtorej godziny?

Są duże szanse, że wkrótce ze Szczecina do Poznania dojedziemy pociągiem w półtorej godziny. Szykuje się modernizacja linii kolejowej warta blisko 2 miliardy złotych.

Pierwsze prace mają się rozpocząć w ciągu dwóch lat. Modernizacja ma być dofinansowana ze środków unijnych. Komisja Europejska zamierza przekazać na ten cel około 440 milionów euro, co w przeliczeniu na złotówki daje ponad miliard osiemset milionów złotych. Poza torami, wiaduktami, mostami i urządzeniami sterowania ruchem, wyremontowane mają zostać także perony, które zyskają nowe wiaty, oświetlenie i system informacji dla pasażerów.

Dzięki tej inwestycji czas przejazdu ze Szczecina do Poznania może skrócić się do około półtorej godziny.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

6 comments on “Pociągiem do Poznania w półtorej godziny?

  1. PKP będzie jeździć szybciej? Nie wierzę… Mam nadzieję, że porządnie wyremontują dworzec, bo na razie to jakaś porażka. Czy wtedy do Szczecina będzie mogło przyjechać Pendolino?

  2. A kiedy ze Szczecina będzie jeździć pendolino? Dlaczego wciąż jesteśmy marginalizowani? Tylko liczy się Warszawa, Gdańsk, Kraków, Poznań i Wrocław. A reszta miast to dalsza liga… Szczecin też leży w Polce, więc nie powinien być traktowany po macoszemu!

  3. Ile czasu już obiecują nam tę szybką kolej do Poznania? Mieliśmy jeździć szybciej już ponad 10 lat temu, a teraz obiecują, że coś będzie za 5 lat, a i tak pewnie się nie doczekamy. Zawsze traktują nas po macoszemu 🙁

  4. Pamiętam jeszcze jak pociąg osobowy jechał ze Szczecina do Poznania ponad 5 godzin, a pośpieszny ponad 3. To naprawdę spory postęp, więc nie narzekajcie ludzie 🙂

  5. Nie narzekajcie. I tak już teraz do Poznania można dojechać pociągiem szybciej niż kilka lat temu. Nawet jeśli podróż trwa 2 godziny to nie jest aż tak strasznie długo. Kiedyś tyle trwała podróż do Choszczna.

  6. A kiedy wyremontują “odrzankę” czyli trasę do Wrocławia przez Kostrzyn? Przecież tam pociągi jeżdżą czasem z prędkością 10 km/h. A trasa jest dobra, bo o wiele krótsza i omija takie węzły jak Poznań. Wiadomo coś może?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *