Pomnik Lecha Kaczyńskiego stanie w Szczecinie

Szczecińscy radni zdecydowali, że w Szczecinie stanie pomnik Lecha Kaczyńskiego. Decyzja została podjęta w atmosferze skandalu i wywołała wiele kontrowersji.

Głosowanie nad pomnikiem zmarłego tragicznie prezydenta nie zostało poprzedzone dyskusją z mieszkańcami. Za budową pomnika byli radni klubu PiS, część radnych klubu Bezpartyjni, radna niezrzeszona Małgorzata Jacyna-Witt i radny PO Paweł Bartnik, który później tłumaczył się, że zrobił top w wyniku pomyłki. Przeciwko byli radni klubu PO i Dawid Krystek z SLD. Od głosu wstrzymali się radni Marek Kolbowicz, Jolanta Balicka i Michał Wilkocki z klubu Niezrzeszonych.

Pomnik ma stanąć na skwerze przy Bramie Królewskiej, który rok temu otrzymał imię Lecha Kaczyńskiego.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

3 comments on “Pomnik Lecha Kaczyńskiego stanie w Szczecinie

  1. Odwołać tę bandę, która śmie nazywać siebie radnymi! Przecież to był pokaz bezczelności w najgorszym wydaniu. Pisowcy zachowali się jak białoruscy urzędnicy – bez minimum poszanowania dla mieszkańców, a wyłącznie z korzyścią dla własnych politycznych interesów.

  2. Mam nadzieję, że jednak stanie się cud i ten pomnik nigdy nie stanie w tym miejscu. To co zrobili szczecińscy radni było obrazą dla wszystkich mieszkańców. Zero dyskusji, uchwała załatwiona na szybko, byle tylko zaklepać. Teraz okazało się jacy to PiSowcy są uczciwi. Żal…

  3. Mam nadzieję, że wojewoda zakwestionuje tę durną uchwałę przegłosowaną wbrew woli mieszkańców. Radni pokazali swoją obłudę – bo jak można inaczej nazwać głosowanie w imię partyjnych przekonań, nie dyskutując z mieszkańcami, działając przeciwko nim i jeszcze obrażając ich – jak zrobił to radny Szałabawka, nazywając przeciwników pomnika “szaleńcami”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *