Ponad 5 tysięcy podpisów przeciwko pomnikowi Lecha Kaczyńskiego

Ponad 5 tysięcy podpisów zebrano pod projektem uchwały obywatelskiej o uchylenie uchwały Rady Miasta Szczecin w sprawie budowy pomnika Lecha Kaczyńskiego.

Inicjatorzy akcji dostarczą dziś do urzędu miasta karton wypełniony kartkami z podpisami mieszkańców, którym nie spodobało się to, w jaki sposób szczecińscy radni potraktowali szczecinian podczas lipcowej sesji. Głosowanie nad projektem uchwały w sprawie pomnika byłego prezydenta, zgłoszonym na tydzień przed sesją, odbyło się bez konsultacji z mieszkańcami, w atmosferze politycznego skandalu.

Kontrowersyjna uchwała została w części uchylona przez wojewodę, który uznał, że w świetle obowiązującego prawa pomnik nie może stanąć na skwerze przy Bramie Królewskiej.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

3 comments on “Ponad 5 tysięcy podpisów przeciwko pomnikowi Lecha Kaczyńskiego

  1. I co teraz? Państwo radni zakpili sobie ze szczecinian w imię własnego politycznego interesu, a szczecinianie nie tacy głupi. Nadal będą forsować pomnik Kaczyńskiego? Wszystko zależy od tego, co jest dla nich bardziej istotne – wola mieszkańców czy pochwała od prezesa.

  2. Teraz tylko trzeba czekać na reakcję radnych. Czy skłonią się ku decyzji mieszkańców czy będą szli w zaparte i odrzucą uchwałę. To drugie moim zdaniem byłoby świństwem i mogłoby się skończyć tym, że szczecinianie chcieliby referendum w sprawie odwołania rady miasta.

  3. Dzięki tej akcji przekonałam się że w Szczecinie są ludzie, którym naprawdę zależy na naszym mieście, a nie na interesie politycznym. Radni pokazali jacy są naprawdę – byleby tylko podlizać się Kaczyńskiemu i spółce, bo mają szansę na wygranie wyborów i może dzięki temu coś skapnie… Żenada

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *