Prezydent chce dać więcej pieniędzy

Prezydent Szczecina Piotr Krzystek planuje w najbliższych latach zwiększenie puli budżetu partycypacyjnego Szczecina. Skorzysta na tym Szczeciński Budżet Obywatelski, Rady Osiedli i organizacje pozarządowe.

Planowane jest sukcesywne zwiększanie budżetu obywatelskiego do wysokości 10 mln zł w 2020 r. Takie rozwiązanie, w zestawieniu z przyjętym już corocznym wzrostem budżetów Rad Osiedli oraz z wydatkami na działalność stowarzyszeń i organizacji pozarządowych pozwoli  na osiągniecie poziomu 37,5 mln  zł  budżetu partycypacyjnego w ciągu najbliższych pięciu lat.

Budżet partycypacyjny Szczecina składa się z trzech filarów:

1. Budżet Rad Osiedli – przeznaczony na działania inwestycyjne, który wynosi obecnie 5 550 000 zł, każda rada ma do dyspozycji 150 tysięcy złotych na osiedlowe inwestycje, pula ta będzie zwiększana o 10 tysięcy złotych rocznie aby w  2020 r. osiągnąć łączny poziom 7,4 mln zł .

2. Szczeciński Budżet Obywatelski – przeznaczony na działania inwestycyjne. Dotychczas pula SBO wynosiła  5 mln złotych. Kwota ta będzie zwiększana o 1 mln zł rocznie, aby w 2020 roku SBO osiągnął kwotę 10 mln zł.

3. Budżet dla organizacji pozarządowych, który wynosi ok. 20 mln zł każdego roku – środki przekazywane NGO w formie małych dotacji lub w trybie konkursowym na działalność pożytku publicznego, kwota ta do 2020 roku nie będzie mniejsza.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *