Prokuratura będzie miała nową siedzibę

Prokuratura Rejonowa Szczecin-Zachód będzie miała nową siedzibę. Trzy lata potrwa remont budynku przy ul. Żołnierskiej, w którym dotychczas mieściła się siedziba Straży Granicznej.

Przedwojenny budynek zostanie zaadaptowany na potrzeby prokuratury. Będą się tu mieścić pomieszczenia obsługi interesantów, pokoje prokuratorów, serwerownia, magazyn dowodów rzeczowych oraz sala konferencyjna. Budynek zostanie dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Z zewnątrz zostanie zachowany historyczny kształt gmachu.

3 comments on “Prokuratura będzie miała nową siedzibę

1. I bardzo dobrze. Obecna siedziba to jakaś porażka. Szkoda tylko że trzeba jeszcze czekać 3 lata, aż się przeniosą na Żołnierską…

2. Dobrze, że te koszarowce na Krzekowie są na bieżąco remontowane i zagospodarowywane. Jak nie uczelnia to prokuratura… czyli solidny lokator.

3. Coraz mniej podoba mi się Krzekowo. Kiedyś była to spokojna podmiejska dzielnica, a teraz dookoła budują się osiedla – nie tylko na Bezrzeczu i Łukasińskiego, ale już na samym Krzekowie przy Szerokiej powstaje ich coraz więcej. Robi się tam ciasno i nieprzyjemnie.