Referendum: w niedzielę idziemy do urn

W niedzielę, 6 września w całej Polsce odbędzie się referendum, w którym obywatele będą mogli odpowiedzieć na trzy pytania.

Lokale do głosowania będą czynne w godzinach 6.00-22.00. Referendum będzie składać się z trzech pytań: czy jesteśmy za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych, czy jesteśmy za utrzymaniem finansowania partii politycznych z budżetu państwa i czy jesteśmy za wprowadzeniem zasady rozstrzygania wątpliwości w sprawie wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika.

Do lokalu należy przyjść z dokumentem potwierdzającym tożsamość. Na karcie do głosowania należy zaznaczyć kratkę z odpowiedzią “tak” lub “nie” na zadane pytanie.

Referendum będzie ważne, jeżeli weźmie w nim udział ponad połowa uprawnionych do głosowania.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

3 comments on “Referendum: w niedzielę idziemy do urn

  1. Najzabawniejsze w tym wszystkim jest to, że ludzie idą głosować, ale nie wiedzą na co. Wystarczy spytać pierwszego lepszego człowieka na ulicy “co to są JOWy?”. Jestem gotowa się założyć, że nie będzie znał odpowiedzi.

  2. A ja nie idę na referendum. Nie wiem o co chodzi z tymi jowami, na polityce się nie znam, uważam że to wszystko zrobione jest na siłę i pod kampanię wyborczą. Dlatego nie zawracam sobie tym głowy. Niech idą ci, którzy się tym interesują.

  3. Referendum-sreferendum… To było do przewidzenia że nie wyjdzie, ale byli mądrzejsi i prawie 100 milionów publicznych pieniędzy poszło w błoto. Naprawdę lepiej pomyśleć zanim się zrobi coś głupiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *