Ruszają wakacyjne wycieczki po Filharmonii Szczecińskiej

Od dziś można bezpłatnie zwiedzać szczecińską ikonę europejskiej architektury, czyli nowy gmach Filharmonii u zbiegu ulic Małopolskiej i Matejki. Rusza cykl wakacyjnych wycieczek.

Bezpłatne oprowadzanie po Filharmonii odbywa się dwa razy dziennie – o godz. 11.00 i 16.00, od wtorku do soboty. Przewodnik będzie oprowadzał grupy zwiedzających bez względu na liczbę chętnych. Trasa wycieczki prowadzi z holu głównego na parterze przez foyer na pierwszym piętrze do sali symfonicznej, a następnie na poziom czwarty, gdzie znajdują się wystawy.

W zwiedzaniu Filharmonii mogą brać udział turyści indywidualni (małe grupy, rodziny). Liczniejsze grupy zorganizowane (wycieczki) proszone są, tak jak dotychczas, o umówienie zwiedzania pod numerem telefonu 091 430 95 54.

W lipcu i sierpniu kawiarnia Pauza w holu Filharmonii czynna jest od wtorku do niedzieli w godz. 10.00 – 21.00. W kawiarni można także nabyć pamiątkowe pakiety pocztówek w cenie 10 zł.

Gmach filharmonii będzie można zwiedzać do 6 sierpnia.

Sprzedaż biletów na nowy sezon artystyczny ruszy zarówno w kasach Filharmonii, jak i poprzez system sprzedaży na stronie internetowej 10 sierpnia 2015 r.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

4 comments on “Ruszają wakacyjne wycieczki po Filharmonii Szczecińskiej

  1. Bardzo się cieszę! Kiedyś chciałam obejrzeć filharmonię wewnątrz,ale mi nie pozwolili. Mogłam zobaczyć tylko hol. A przecież to piękny budynek z niebanalnym wnętrzem, który trzeba pokazać ludziom! Musimy chwalić się filharmonią, zamiast wiecznie narzekać i nazywać ją garażem z blachy. Powinniśmy być dumni!

  2. Dobrze że zwiedzanie jest darmowe. Wcześniej chcieli 5 zł za wycieczkę, a przecież filharmonia to nie muzeum, więc moim zdaniem nie powinno się płacić za zwiedzanie.

  3. Byłem wczoraj. Ale masakra! Ludzi było tyle że to zwiedzanie do najprzyjemniejszych nie należało. Mam nadzieję, że ta akcja potrwa dłużej niż do 6 sierpnia. Przecież ten budynek aż się prosi, żeby pokazywać go turystom!

  4. Czy do zwiedzania filharmonii wciąż jest tylu chętnych? Z przyjemnością obejrzałabym wnętrza budynku i zrobiła kilka zdjęć, ale w kilkudziesięcioosobowej grupie to raczej żadna przyjemność – ani nie da rady wszystkiego zobaczyć, ani tym bardziej sfotografować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *