S6 połączy Goleniów z Nowogardem

Podpisano pierwszy kontrakt na budowę odcinka drogi ekspresowej S6, która docelowo połączy Szczecin z Gdańskiem. Jako pierwszy powstanie 19-kilometrowy odcinek między Goleniowem i Nowogardem.

Drogę wybuduje spółka Budimex, jednak nie nastąpi to od razu. Najpierw musi powstać projekt, wykonawca ma na to 15 miesięcy, więc fizycznie prace rozpoczną się w 2017 roku. Wartość inwestycji to blisko 450 milionów złotych.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

3 comments on “S6 połączy Goleniów z Nowogardem

  1. 2017 to trochę odległa data na rozpoczęcie inwestycji, potem jeszcze wiele miesięcy budowy, a to dopiero pierwszy etap. Może do Gdańska dojedziemy… w 2050 roku albo później 🙂

  2. Jedyny plus, że poprawi się dojazd do lotniska w Goleniowie, ale to i tak niewiele, bo do Gdańska jeszcze kawał drogi. Szkoda, że nie dokończą słynnej Berlinki, której budowa zaczęła się jeszcze przed wojną.

  3. Wolałbym, żeby powstało Zachodnie Obejście Szczecina i tunel pomiędzy Policami i Goleniowem, bo to jest dla Szczecina istotny problem. Wszystko jedzie do Polic przez centrum miasta, skutecznie je korkując.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *