Święto Cykliczne 2015 – prawie 2 tysiące rowerzystów na ulicach Szczecina

Niedziela w Szczecinie należała do rowerzystów. 21 czerwca odbyło się w naszym mieście 6. Święto Cykliczne.

Rowerzyści zjechali do Szczecina m.in. z Gryfina, Stargardu, a także z niemieckiego Loecknitz i krótko po godzinie 12.00 wyjechali na ulice Szczecina, pokonując kilkunastokilometrową trasę. Po zakończeniu Wielkiego Przejazdu, na pl. Adama Mickiewicza odbył się piknik, podczas którego m.in. wśród uczestników wylosowano nagrodę główną w postaci roweru.

Frekwencja wyniosła około 2000 osób. Z powodu niepewnej pogody była trochę niższa niż rok temu.

4 comments on “Święto Cykliczne 2015 – prawie 2 tysiące rowerzystów na ulicach Szczecina

1. Szkoda że ludzie wystraszyli się pogody. Ostatecznie nie było wcale zimno, chmury rozeszły się krótko po 12 i pogoda była idealna do jazdy. Ani zimno, ani gorąco. Na pewno jechało się lepiej niż rok temu w upale.

2. Wszystko fajnie, ale ludzie musieli stać w korkach. Jak pobudowali tyle ścieżek rowerowych to na nich powinna odbywać się ta parada, a nie kosztem innych. Z Bramy Portowej na Hożą jechałem godzinę!!!

3. Czy może ktoś wie, gdzie można w Szczecinie oddać rower do konserwacji? Szukam niedrogiej ale solidnej firmy, która doprowadzi mój rower do stanu używalności po 2 porządnych wyprawach.

4. Szkoda że było tak mało rowerzystów. Przecież pogoda nie była zła, a wręcz pogoda była idealna na rower. Kilkanaście stopni, bez deszczu. O wiele lepiej niż rok temu. Nic tylko jeździć! 🙂
    Żałujcie że nie byliście!