Szczecinianie nie chcą pomnika i zbierają podpisy

Przygotowana na szybko przed działaczy PiS i podjęta bez żadnych konsultacji z mieszkańcami Szczecina uchwała w sprawie postawienia pomnika Lecha Kaczyńskiego na placu Hołdu Pruskiego, spowodowała nie tylko burzę w internecie. Szczecinianie postanowili zacząć zbierać podpisy pod projektem uchwały, która uchyli kontrowersyjną decyzję radnych z 28 lipca.

Podpisy zbierane są codziennie, w godzinach 12.00-18.00 w biurze podróży przy ul. Rayskiego 19. Planowane są również akcje w plenerze (w czwartek przy Bramie Królewskiej i w sobotę przy Heliosach na Osiedlu Słonecznym. Organizatorzy zamierzają zebrać nie tylko 400 wymaganych podpisów, ale dużo więcej – do skutku. Kolejne posiedzenie Rady Miasta ma się odbyć 8 wrześnie i do tego czasu ma być prowadzona akcja.

Przypomnijmy, za postawieniem pomnika głosowali radni PiS, część radnych klubu Bezpartyjni, Małgorzata Jacyna-Witt oraz Paweł Bartnik z PO (jak tłumaczył – przez pomyłkę).

[Głosów: 0   Average: 0/5]

5 comments on “Szczecinianie nie chcą pomnika i zbierają podpisy

  1. Z przyjemnością podpiszę! Radni wydymali nas po całości. Nawet Jacyna, niby wielka obrończyni mieszkańców okazała się zakłamaną hipokrytką, której zależy na tym żeby podlizać się PiSowi. Jestem przeciwna pomnikowi najgorszego polskiego prezydenta w historii i jestem za tym żeby tę żałosną radę miasta wywalić na zbity pysk!

  2. Mam nadzieję że zbiorą jak najwięcej podpisów, bo to co zrobili radni w Szczecinie to jest skandal na skalę ogólnopolską. Jak można bez żadnych konsultacji z mieszkańcami, bez podjęcia dyskusji, przepchnąć uchwałę, a przeciwników, których są tysiące, nazywać “szaleńcami”. Szczecin nie chce Kaczyńskiego. PiSu też nie chcemy!

  3. Jutro zbierają podpisy pod Bramą Królewską. Idziecie? PiSowcy się wściekną i zaraz złożą kolejne doniesienie o znieważaniu kultu Kaczyńskiego, tak jak to zrobił ten sekciarz Nowak. Totalny kabaret! 😀

  4. Idę dzisiaj podpisać się pod tym projektem. Wracając z pracy przejdę się przez plac Hołdu. Do zobaczenia! Macie moje poparcie! 🙂

  5. Dziś jeszcze można składać podpisy od 16 pod Bramą Królewską. To że wojewoda uchylił część uchwały nie oznacza, ze PiSowcy odpuszczą. Teraz można się spodziewać że uderzą ze zdwojoną siłą i wymyślą sobie pomnik wielkości Chrystusa ze Świebodzina i będą chcieli go postawić na Jasnych Błoniach! 😮

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *