Szczecińska Filharmonia wśród najlepszych projektów w Europie

Nowy gmach Filharmonii znalazł się w finałowej piątce prestiżowego europejskiego konkursu architektonicznego. Razem z czterema najlepszymi projektami w Europie nagrodę im. architekta Miesa van der Rohe.

Autorami projektu szczecińskiego budynku są Włoch Fabrizo Barozzi i Hiszpan Alberto Veiga. Gmach od samego początku wzbudza wiele kontrowersji, zwłaszcza wśród samych szczecinian. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to budynek jedyny w swoim rodzaju i został zauważony i doceniony przez środowiska architektoniczne na całym świecie.

O nagrodę im. Miesa van der Rohe powalczą również:

Muzeum Sztuki w Ravensburgu w Niemczech
Duńskie Muzeum Morskie w Helsingorze w Danii
Winiarnia Antinoriego w San Casciano in Val di Pesa koło Florencji
Saw Swee Hock Student Centre – nowe centrum akademickie London School of Economics

Wyniki poznamy 8 maja.