Szczeciński Budżet Obywatelski 2016 – na co wydać 6 milionów?

1 października rozpocznie się głosowanie na propozycje zgłoszone przez mieszkańców w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2016. Szczecinianie zdecydują, na co wydać 6 milionów złotych z miejskiej kasy.

Tegoroczny budżet obywatelski został podzielony na 4 dzielnice:
Dzielnica Północ
Dzielnica Zachód
Dzielnica Śródmieście
Dzielnica Prawobrzeże

Na listach do głosowania znalazło się łącznie 169 projektów, które zostały rozdzielone na poszczególne dzielnice.

W ramach tegorocznej, trzeciej edycji budżetu obywatelskiego można oddać maksymalnie trzy głosy w dowolnej dzielnicy lub dzielnicach miasta. Głosować będzie można w formie elektronicznej za pośrednictwem strony www.konsultuj.szczecin.pl oraz papierowej w wyznaczonych punktach. Zagłosować można wyłącznie jeden raz.

Zadania, które uzyskają największą liczbę głosów i których łączna wartość realizacji z jednej listy nie przekroczy 1,5 mln zł, zostaną wpisane do projektu budżetu Miasta Szczecin na 2016 rok.

Głosowanie potrwa do 21 października

Więcej informacji na stronach: www.konsultuj.szczecin.pl i www.sbo.szczecin.pl.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

3 comments on “Szczeciński Budżet Obywatelski 2016 – na co wydać 6 milionów?

  1. Znając upór i motywację stowarzyszeń rowerowych, wygra znów jakaś ścieżka rowerowa. Mam nadzieję, że tym razem będzie bardziej oryginalnie.

  2. Najlepszy jest projekt “likwidacja ścieżek rowerowych”. Co za kretyn to wymyślił? Jeszcze nie zrealizowano projektu stworzenia pasów rowerowych z ubiegłorocznego SBO, a już ktoś chce likwidować to co istnieje.

    • Pozostaje jeszcze kwestia, kto zatwierdził takie dziwne projekty, które są zupełnie oderwane od rzeczywistości? Łódki na jeziorku Rusałka? O co z obszarem chronionym, który się tam znajduje? Takich dziwnych przykładów jest pewnie dużo więcej…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *