Szczecińskim Szybkim Tramwajem za darmo

Wiele wskazuje na to, że z okazji uruchomienia Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju, pojedziemy komunikacją miejską za darmo. Zdecydują o tym szczecińscy radni już w najbliższy wtorek.

Projekt uchwały jest już gotowy. Jej autorem jest zastępca prezydenta miasta, Mariusz Kądziołka.

Jeśli radni zagłosują za tą uchwałą, w dniach 29-30 sierpnia szczecinianie będą mogli bezpłatnie przetestować jakość nowego torowiska na ulicy Gdańskiej i nową linię do osiedla Słonecznego.

Wiadomo już, że do pętli na ulicy Turkusowej kursować będą tramwaje linii 2 i 8. Trwają dyskusje nad tym, czy od września na trasie SST będzie kursowała również tramwajowa siódemka.

6 comments on “Szczecińskim Szybkim Tramwajem za darmo

1. Już widzę całe wycieczki rodzinne, które będą podróżować sst od końca do końca… bo za darmo. Całe szczęście, że taka “promocja” będzie trwała tylko 2 dni 🙂

2. Dlaczego 7 nie będzie jechała do Turkusowej? Trochę bez sensu że będzie trzeba przesiadać sie na Basenie Górniczym. Mam nadzieje że zmienią decyzję i będzie tak jak planowali.

3. Mam nadzieję że dogadają się w sprawie siódemki. PRzecież wielu ludzi jeździ z Prawobrzeża w kierunku Krzekowa na uczelnie. Zamiast ułatwić im dojazd, będzie tak samo jak było, z przesiadką na Basenie Górniczym

4. SST bez siódemki jest bez sensu. Przecież ludzie dojeżdząją na Pogodno i Krzekowo na uczelnie. Ta linia byłaby bardziej uczęszczana niż np. ósemka, z której korzystają ci, którzy jeżdżą na cmentarz. Mam nadzieję, że to tylko chwilowe plany, a nie rozwiązanie na stałe.

5. Czy termin 29 sierpnia nie jest zagrożony? Obserwując postęp prac na Gdańskiej mam obawy, że nie wyrobią się z terminem i szybkim tramwajem pojedziemy dopiero późną jesienią… 🙁

6. Zastanawiam sie trochę nad sensem funkcjonowania przystanku Lotnisko. W tej chwili nie ma tam nic poza siedzibą energetyki. Do najbliższych zabudowań trochę daleko, obok lotniska pusto… Może jak wybudują Park&Ride to trochę sie zmieni. Na razie raczej tłumów tam nie będzie