“Szmaragd” odzyska dawny blask

Od blisko pięciu lat stoi zamknięty i popada w ruinę, ale wkrótce ma zostać gruntownie zmodernizowany. Mowa o 200-letnim budynku przy jeziorze Szmaragdowym, w którym kirdyś mieścił się zajazd “Szmaragd”.

W wyremontowanym budynku ma znaleźć się m.in. schronisko młodzieżowe, centrum edukacji ekologicznej i restauracja. Będą tam również pomieszczenia dla leśników, sale konferencyjne i toalety.

Remont ma zacząć się na początku przyszłego roku. Wkrótce ogłoszony zostanie przetarg na modernizację. Nowy “Szmaragd” ma działać cały rok i ma być gotowy pod koniec 2016 roku. Przewidywany koszt remontu to 5 mln złotych.

6 comments on ““Szmaragd” odzyska dawny blask

1. Bardzo dobrze, bo szkoda tego budynku, żeby niszczał. Jezioro Szmaragdowe i jego okolice mają ogromny potencjał i warto to wykorzystać. Przede wszystkim zachować to co jest, bo to jest naprawdę unikalne

2. Piękne miejsce! Bardzo lubię spacerować nad jeziorem Szmaragdowym i ostatnio martwiłam się już, co z tym starym zajazdem. Mam nadzieję że nie skończy się na obietnicach i pięknie go wyremontują.

3. Mam nadzieję że inwestycja nie zaliczy opóźnienia jak cała reszta w Szczecinie. Obiecują, że zrobią coś do końca roku, ale okazuje się, że wszystko się zgadza… poza rokiem, bo inwestycje są opóźniane o całe lata.

4. Często bywałem na Szmaragdowym jako dziecko. Pamiętam, że w tym budynku była jakaś restauracja czy coś takiego. Szkoda że to zostało zamknięte, bo dodawało życia temu miejscu. Mam nadzieję, że po remoncie zmieni się to na lepsze

5. Tam przydałaby się jakaś fajna restauracja, w której można byłoby przekąsić coś dobrego po długim spacerze po Puszczy Bukowej. Mobilna kawiarnia to nie wszystko. Przydałoby się coś więcej niż możliwość napicia się kawy w biegu.

6. Szmaragdowe… Kiedyś przychodziłem tu z rodzicami. Piękne miejsce i jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne. Mam nadzieję, że kiedyś tu jeszcze przyjadę. Teraz mam trochę daleko, bo mieszkam w Przemyślu.