Tramwaje wróciły na Potulicką

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego dotrzymał słowa. Z początkiem września tramwaje wróciły na trasę do ulicy Potulickiej.

Na starą trasę powróciły tramwaje linii 1 i 9, które kursują pomiędzy Potulicką i Głębokim. Jedynie tramwaje linii nr 4, dzięki wielu prośbom pasażerów, pozostały na swojej tymczasowej trasie pomiędzy Pomorzanami i Krzekowem. Apele o pozostawienie tej trasy pochodziły przede wszystkim od studentów, którzy mieli ułatwiony dojazd do uczelni na ul. Żołnierskiej i akademików przy al. Piastów.

2 comments on “Tramwaje wróciły na Potulicką

1. Powoli wszystko wraca do normalności. Przez 2 lata ta część miasta była zupełnie od niego odcięta, ani dojazdu, ani porządnej komunikacji miejskiej, czasem były też problemy z dojściem na piechotę. Cieszę się że to już koniec.

2. Bardzo dobrze! Ten remont trwał zdecydowanie za długo. Mam tylko nadzieję, że tutaj nie będą się łamały żadne pantografy jak na trasie SST. Fajnie, że Potulicka znów zaczyna żyć! 🙂