Wielkie otwarcie Starej Rzeźni na Łasztowni

W najbliższy weekend odbędzie się uroczyste otwarcie pierwszego wyremontowanego obiektu na terenie kompleksu Starej Rzeźni na Łasztowni. Dotychczas niedostępne, dawne tereny przemysłowe mają szansę stać się kulturalną i turystyczną atrakcją Szczecina.

Remont zrujnowanego budynku starej obory trwał ponad 3 lata. Będzie się tutaj mieściło Centrum Kultury Euroregionu “Stara Rzeźnia” – obiekt biurowo-konferencyjny z restauracją, galerią, salą filmową i księgarnią.

Wielkie otwarcie już w najbliższy weekend 21-22 marca. Będzie to weekend pełen atrakcji dla osób, które odwiedzą Łasztownię:

wystawa prac malarskich powstałych na plenerze „Port Malarski. Moja Łasztownia”
wystawa fotografii wykonanych na łasztownianym plenerze fotograficznym Photoday 2012, a także prezentacja multimedialną prac z tegorocznej edycji Photoday`a,
stanowisko filmowe – filmy z ostatnich lat z Łasztownią w tle,
stanowisko z haftem – wspólne haftowanie gobelinu z napisem Stara Rzeźnia
stanowisko melomana – Music Flowers Orchestra – wyjątkowo klimatyczna oprawa muzyczna.

O godz. 18.00 odbędzie się prezentacja widowiskowych układów tanecznych w ramach spektaklu Teatru Ognia Inko Gni To. O godz. 19.00 wystąpi Kępisty Quartet z zaproszonymi gośćmi.

W niedzielę, również o 12.00 odbędzie się koncert inaugurujący cykl „Młode Dźwięki Łasztowni” – młodszy brat znanych już „Dźwięków Łasztowni”. Wystąpią młodzi szczecinianie (m.in. akordeonista Andrzej Pszeniczka). O godz. 13.00 – scena Stand Up, a na niej Bartek Marciniak i Paweł Gąsowski – szczecińscy komicy coraz bardziej uznawani w kraju. O godz. 14.00, koncertem Baltic Neopolis Orchestra zakończy się oficjalna część inauguracji.

W księgarni Kubryk dostępne będą szczecińskie książki, publikacje i inne pamiątki wykonane przez lokalnych twórców. Otwarta też będzie restauracja Stara Rzeźnia – nowe miejsce na kulinarnej mapie Szczecina.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *