Wojewoda nie zgadza się na pomnik Lecha Kaczyńskiego w Szczecinie

Wojewoda zachodniopomorski nie zgodził się na postawienie pomnika Lecha Kaczyńskiego na skwerze jego imienia przy Bramie Królewskiej.

“Wola gminy do ustanowienia pomnika upamiętniającego byłego Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego nie stoi w sprzeczności z prawem, jednak zlokalizowanie projektowanej budowli na wskazanym przez miasto terenie jest prawnie niedopuszczalne.” – czytamy m.in. w piśmie podpisanym przez Marka Tałasiewicza.

Za postawieniem pomnika głosowali m.in. radni PiS, część radnych z klubu Bezpartyjni oraz Małgorzata Jacyna-Witt – radna niezależna.

28 lipca rada miasta podjęła uchwałę o postawieniu pomnika Lecha Kaczyńskiego, co wywołało falę protestów wśród mieszkańców. Wszystko odbyło się bez konsultacji, w pośpiechu i w emocjach. Radni mają 30 dni na odwołanie się od decyzji wojewody.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

5 comments on “Wojewoda nie zgadza się na pomnik Lecha Kaczyńskiego w Szczecinie

  1. I bardzo dobrze. Radni z przerostem ambicji dostali kubeł zimnej wody na łeb. Może przekonają się, że trzeba liczyć się z głosem mieszkańców, a nie działać wbrew ich woli. A jak się nie przekonają to zorganizujemy referendum i wyślemy ich tam gdzie ich miejsce.

  2. Bardzo dobrze. Jeszcze tego by brakowało, żeby oszpecić to miejsce pomnikiem najgorszego prezydenta w historii. Ale trzeba być czujnym, bo za chwilę PiS wymyśli kolejne “godne” miejsce do modłów do swojego guru.

  3. Szałabawka o mało spazmów nie dostał ze złości. Decyzja polityczna… dobre sobie. Dodatkowo ścieżka rowerowa mu przeszkadzała. Ale to akurat nie dziwi, bo ten pan najchętniej wszędzie pobudowałby parkingi, a rowerzystów wyrzucił do lasu.

  4. Polityka, polityka i jeszcze raz polityka… Dla naszych radnych w ogóle nie liczą się mieszkańcy, tylko żeby podlizać się władzom PiS w Warszawie. I dotyczy to nie tylko radnych PiS, ale także tzw. “bezpartyjnych” i największej chorągiewki – Jacyny-Witt, która pozuje na wielką wspierającą mieszkańców, a tutaj jawnie się na nich wypięła.

    • Radni nie raz już udowodnili że siedzą tam tylko dla kasy i własnych korzyści – byleby podlizać się Brudzińskiemu, Kaczyńskiemu, a w przypadku chorągiewki Jacyny-Witt – wszystkim naraz, żeby ich później zbluzgać jak zignorują te żałosne umizgi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *