Wyjeżdżasz do Niemiec? Weź dowód

Z powodu napływu uchodźców z Syrii, Niemcy czasowo przywracają kontrole graniczne. Pomimo, iż sytuacja dotyczy przede wszystkim granicy z Austrią, kontroli można spodziewać się także na przejściach pomiędzy Polską i Niemcami.

W ostatni weekend do Niemiec wjechało około 30 tysięcy imigrantów z Syrii, Afganistanu i Iraku. Z tego powodu przywrócono tymczasowe kontrole na granicach. Jest to zgodne z Kodeksem Granicznym Schengen. Wprowadzenie kontroli jest możliwe w wyjątkowych przypadkach, związanych z zagrożeniem bezpieczeństwa publicznego.

Dlatego Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zaleca, aby wyjeżdżając do Niemiec, pomimo obowiązku posiadania dokumentu tożsamości, pamiętać o tym, żeby mieć ze sobą dowód osobisty lub paszport.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

4 comments on “Wyjeżdżasz do Niemiec? Weź dowód

  1. Zawsze noszę ze sobą dowód, zwłaszcza gdy wybieram się do Niemiec. Przecież pomimo Schengen, zawsze trzeba było mieć przy sobie dokumenty, bo niemiecka policja od czasu do czasu zatrzymywała samochody i sprawdzała dokumenty kierowcy i pasażerów. Nie wiem kto jest taki mądry że nie bierze dowodu za granicę.

  2. Zawsze noszę przy sobie dowód, więc nie powinienem mieć problemów z żadnymi kontrolami. Myślę, że nawet gdy pojawi się ich więcej w naszym regionie, najbardziej uderzą we wszystkich spoza Schengen, a nie w Polaków. W końcu o to chodzi.

  3. Przecież zabieranie dowodu tożsamości za granicę to obowiązek. Nie rozumiem o co ten cały szum w mediach. Zawsze trzeba było mieć dokumenty przy sobie, nawet po otwarciu granic. Za ich brak można było nawet dostać mandat.

  4. Zawsze noszę przy sobie dowód. Nie wyobrażam sobie żeby jechać do Niemiec i nie wziąć ze sobą żadnego dokumentu. Przecież to normalna rzecz i na dodatek obowiązek. Nie wiem skąd to nagłe zamieszanie,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *