Zmiany na ulicy Sikorskiego

Na ulicy Sikorskiego zmieni się organizacja ruchu. Powstaną m.in. pasy rowerowe i zmieni się sposób parkowania.

W środę, 2 września rozpoczną się prace związane z wprowadzaniem nowej organizacji ruchu. W pierwszej kolejności zostanie usunięte stare oznakowanie. Docelowo na ulicy Sikorskiego, na odcinku od ronda Pileckiego do pl. Kościuszki będzie znajdował się jeden pas do jazdy samochodem, pas dla rowerów oraz miejsca do parkowania wyznaczone na jezdni. Zmieniona zostanie także lokalizacja przystanku autobusowego przy pl. Kościuszki.

Zmiany wprowadzane są w ramach jednego ze zwycięskich projektów Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

7 comments on “Zmiany na ulicy Sikorskiego

 1. Kiedy powstaną pasy rowerowe na ulicy Słowackiego, Emilii Plater i pozostałe planowane na ten rok? Też miały być zrobione w ramach SBO, rok się kończy, a na razie mamy tylko przymiarki do Sikorskiego. Bardzo długo to wszystko trwa.

 2. Przecież na Sikorskiego będą robić się korki! Kto wymyślił, żeby zwężać ulicę? Dlaczego rowerzyści wszędzie muszą mieć te swoje ścieżki? Czekam tylko aż ktoś wpadnie na pomysł, żeby zrobić coś takiego na Krzywoustego albo Wyszyńskiego. Wystarczy że zwęzili już plac Żołnierza!

  • Korki na Sikorskiego? Byłeś tam kiedyś w ogóle, że opowiadasz takie bzdury? Na tej ulicy panuje znikomy ruch i autostrada 2×2 jest tam naprawdę zbędna.
   Poza tym muszę cię zmartwić. Na Krzywoustego również są planowane pasy rowerowe.

 3. Przez jeden dzień zrobili bardzo mało. Wyznaczyli tylko linie do likwidacji. W takim tempie to te pasy rowerowe nie powstaną do października. Poza tym słyszałem, że te zmiany kosztują 100 tysięcy złotych. Skąd taka cena za pomalowanie asfaltu i postawienie kilku znaków?

 4. ale się grzebią 😛 trzy dni już niby malują te pasy, a tak naprawdę jeszcze nawet nie zlikwidowali starych….. jak wszystko robią w tym mieście w takim tempie to nie ma się czemu dziwić że są takie duże opóźnienia w inwestycjach 😀

  • Dzisiaj też bez większych zmian. Zrobili wielkie halo, a tu minął tydzień i efektów nie widać. Jeśli miasto chce w takim tempie zrealizować projekt z SBO to finał widzę gdzieś w 2024 roku 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *