Zostań wolontariuszem na półmaratonie!

Trwa nabór na wolontariuszy, którzy w ostatni weekend sierpnia zostaną współorganizatorami 36. PKO Półmaratonu w Szczecinie. Poszukiwane są osoby rzetelne, otwarte, samodzielne w działaniu oraz gotowe na zdobycie nowych umiejętności i bezcennych doświadczeń.

W ostatni weekend tegorocznych wakacji, 30 sierpnia, odbędzie się 36. PKO Półmaraton Szczecin. Impreza nie mogłaby odbyć się bez wsparcia wolontariuszy, na których właśnie ruszył nabór.

Poszukiwane są osoby, które chciałby pomagać w następujących grupach zadaniowych:

Strefa Start / Meta
Depozyty
Biuro Zawodów
Punkty informacyjne
Punkty odżywiania zlokalizowane na trasie półmaratonu
Punkty medyczne zlokalizowane na trasie półmaratonu
Strefa Finiszera
Grupa Specjalna / liderzy wolontariuszy
Strefa Kids

Szczegóły dotyczące wolontariatu,  opisy poszczególnych zadań, które czekają na wolontariuszy oraz godziny ich pracy znajdują się na stronie internetowej www.halfmarathon.szczecin.pl. Każdy wolontariusz będzie miał zapewnione od organizatora: ubezpieczenie NNW, szkolenie, posiłek i napoje w trakcie imprezy, identyfikator imienny ze zdjęciem, a także pamiątkową koszulkę 36. PKO Półmaratonu Szczecin, koszulkę roboczą wolontariusza oraz certyfikat / dyplom i zaświadczenie o udziale w projekcie.

By wziąć udział w rekrutacji, należy wypełnić formularz, znajdujący się na stronie internetowej półmaratonu. Zgłoszenia od zainteresowanych przyjmowane są do 12 sierpnia 2015 r.

5 comments on “Zostań wolontariuszem na półmaratonie!

1. ile kosztuje wpisowe na półmaraton w Szczecinie? Chciałabym wziąć udział, ale jakoś nie mogę znaleźć informacji. Może źle szukam? Z góry dzięki za wszelkie informacje 🙂

2. Szkoda, że nie płacą za współpracę przy półmaratonie. Nie jest to lekkie zajęcie, w sumie cały dzień z głowy, a w zamian tylko wyżywienie, jakieś gadżety i referencje. Ale może z ciekawości się zgłoszę. Trudno, nie zarobię, ale jakieś doświadczenie zdobędę 🙂

• Takie są niestety uroki wolontariatu – pracujesz za darmo, ale zdobywać ważne i cenne doświadczenie, które później możesz wykorzystać w pracy zawodowej. Polecam wszystkim, którzy chcieliby mieć bogate CV i lepsze powodzenie u pracodawców.

3. Bycie wolontariuszem to naprawdę nic złego. Byłam rok temu i dwa lata temu i wcale nie żałuję. Można nauczyć się wielu ciekawych rzeczy, które można wykorzystać później w pracy zawodowej.

4. Czy jest jakaś górna granica wieku żeby zostać wolontariuszem na półmaratonie w Szczecinie? Mam trochę więcej niż 18 lat, a chętnie bym pomogła w organizacji i przy okazji zdobyła jakieś fajne doświadczenie.